Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

 

Podczas wyposażenia gabinetu kosmetycznego w nowoczesne sprzęty i urządzenia pozwalające realizować nawet najbardziej zaawansowane zabiegi, nie może pominąć absolutnej podstawy, czyli fotela kosmetycznego. Czym powinno się kierować podczas szukania odpowiedniego modelu? Jak wybrać dobry fotel kosmetyczny, aby spełniał on swoje zadanie możliwie najlepiej?

Do czego ma być wykorzystywany?

Najważniejszą sprawą podczas szukania odpowiedniego fotela kosmetycznego, jest zastanowienie się, do czego konkretnie będzie on wykorzystywany. Jak się bowiem okazuje, przykładowo fotel pedicure będzie nieco innej budowy, niż fotel przeznaczony do zabiegów ujędrniających i oczyszczających skórę. Oczywiście można skorzysta z jednego z wielu foteli uniwersalnych, lecz niestety nie będą one posiadały tak dobrze przygotowanej i zaprojektowanej budowy.

Niezbędne minimum każdego fotela kosmetycznego

Jak łatwo się przekonać podczas szukania odpowiedniego dla siebie fotela kosmetycznego, ich cena potrafi być niekiedy naprawdę wysoka. Nic zatem dziwnego, że dopiero rozkręcający swój biznes inwestorzy szukają czegoś tańszego. Warto w przypadku szukania nieco tańszych modeli pamiętać, jakim niezbędnym minimum każdy taki fotel musi się cechować. Nie da się ukryć, że taką najważniejszą cechą jest oczywiście pełna regulacja fotela, co pozwala dostosować jego pozycje bez względu na budowę ciała klienta. Dobrym pomysłem jest kupienie takiego modelu, który będzie miał możliwość zdjęcia z niego podłokietników i zagłówka, dzięki czemu wzrośnie ilość zastosowań takiego fotela. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na podnóżki, które powinny być podwójne, dzięki czemu będzie można wygodnie wykonywać pedicure. Na koniec warto zastanowić się, jakim materiałem powinien być pokryty taki fotel. Choć na rynku istnieje naprawdę ogromna ilość różnych wariantów, to jednak bezkonkurencyjna jest skóra ekologiczna. Nie tylko jest ona bardzo ładna, estetyczna i mocna, lecz przede wszystkim jest bardzo łatwa w utrzymaniu na niej czystości.

Jaki mechanizm?

Wybierając fotel kosmetyczny, pamiętać trzeba o tym, aby wybrać odpowiednią metodę i technologię regulacji. Na rynku znaleźć można fotele manualne, mechaniczne i hydrauliczne. Oczywiście najtańszy jest model manualny, co zapewnia mu największą popularność. Jeśli jednak ktoś nie jest związany małym budżetem, to poleca się wybranie modelu hydraulicznego, najlepiej dodatkowo sterowanego pilotem. Zapewnia to zdecydowanie największą wygodę podczas regulacji i ustawiania odpowiedniej pozycji fotela.

Podsumowanie

Wybieranie odpowiedniego fotela do salonu kosmetycznego jest niezwykle ważne. Kierując się tymi podstawowymi sprawami, z pewnością takiego wyboru dokona się o wiele szybciej i sprawniej.