Paintball laserowy w Warszawie – na czym polega ten sport?

Paintball laserowy w Warszawie to bardzo popularny rodzaj sportu, który jest chętnie uprawiany przez osoby w różnym wieku. Nadaje się on zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tego rodzaju sport zespołowy jest bardzo bezpieczny. Paintball laserowy, popularnie nazywany także lasertag, jest bardzo podobny do tradycyjnego paintballa. Jednak można w nim zaobserwować dużo bardziej atrakcyjne rozwiązania niż w podstawowej wersji gry.

Przygotowanie do gry
Podczas przygotować do gry każdy jej uczestnik powinien w dokładny sposób zapoznać się z zasadami podczas brania udziału w tej rozrywce o charakterze zespołowym. Każdy uczestnik gry na samym początku otrzymuje kamizelkę, którą w bardzo łatwy sposób można do siebie dopasować. Oprócz niej wszystkie osoby zostają także wyposażone w odpowiednią broń, dzięki której mogą brać udział w grze. Broń wykorzystywana podczas laserowego paintballa jest bardzo lekka i nie brudzi ubrań, co najczęściej ma miejsce podczas tradycyjnej wersji gry.

Charakterystyka gry
Paintball laserowy w Warszawie jest bardzo podobną grą do tradycyjnego paintballa. Jednak podczas niej przeciwnicy strzelają do siebie wiązkami lasera i są im odejmowane wirtualne punkty. Dzięki temu w żaden sposób ich ubrania nie ulegają zabrudzeniu, a same strzały nie są w ogóle bolesne. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Kamizelki, które są noszone przez uczestników gry są wyposażone w specjalne czujniki. Dzięki nim rejestrowane są wszystkie trafienia, a na końcu zlicza się zdobyte punkty.

Miejsce gry
Gra w laserowego paintballa najczęściej odbywa się na stosunkowo dużym terenie, który jest do tego celu odpowiednio przygotowany. Dzięki temu miejsce gry jest w pełni bezpieczne dla jej użytkowników. Na arenie gry najczęściej stworzony jest bardzo atrakcyjny labirynt z wieloma ciekawymi atrakcjami, które zapewnią podczas zabawy odpowiedni poziom adrenaliny. Dodatkowo miejsce gry jest w specjalny sposób oświetlone, aby gra była jeszcze bardziej interesująca dla jej użytkowników.

Scenariusze gry
Paintball laserowy może mieć kilka zróżnicowanych scenariuszy. Wśród nich można wymienić następujące:
– tryb solo, czyli każdy przeciwko każdemu,
– tryb drużynowy,
– tryb ochrona VIP-a,
– tryb deathmatch, gdzie najbardziej istotne jest zdobycie jak największej ilości punktów,
– tryb laser sniper, w którym najważniejsza jest celność oddawanych strzałów,
– tryb reality, w którym trafienie gracza sprawia, że on umiera i musi powrócić do bazy.
Wybór trybu zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji gracza.