Jakie korzyści zdrowotne ma relaksujący masaż tajski?

Szybkie tempo życia oraz duża ilość stresu nie wpływają dobrze na nasz organizm. Bardzo często jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni i marzymy tylko o tym, by się rozluźnić i zrelaksować. Coraz częściej zastanawiamy się, jak pomóc sobie i swojemu ciału odzyskać siły witalne. Relaksujący masaż tajski to jeden ze sposobów, który zmniejszy napięcie. Jakie inne korzyści zdrowotne możemy otrzymać dzięki masażowi tajskiemu?

Masaż tajski – co to jest?
Relaksujący masaż tajski polega na uciskaniu mięśni tak, by doprowadzić do ich rozluźnienia. Kolejnym krokiem jest rozciąganie.

Trzeba wiedzieć, że relaksujący masaż tajski wykonywany jest bez żadnych olejków natłuszczających. Jednocześnie pacjent leży na macie, która znajduje się na ziemi. Dzięki temu masażysta ma nieograniczony dostęp to pacjenta, jest to bardzo ważne, gdyż masażysta wykorzystuje nie tylko dłonie, ale również stopy, kolana i łokcie.

Ważnym elementem relaksującego masażu tajskiego są stemple ziołowe. Jest to kompozycja ziół, kwiatów, zbóż oraz wiórków kokosowych, które są podgrzewane przed zabiegiem, dzięki temu uwalnia się cudowny aromat, który jest niezbędny w trakcie masażu.

Zalety masażu tajskiego
Relaksujący masaż tajski ma wiele cudownych właściwości. Poprawia nie tylko kondycję naszego ciał, ale również dba o nasz nastrój.

Jedną z jego największych zalet jest redukcja stresu. Dzięki masażowi mięśnie się rozluźniają, a napięcie uchodzi z ciała. Kortyzol, nazywany hormonem strasu, jest regulowany. Ma na to wpływa masaż, jak i otoczenie, w którym jest wykonywany. Przyjemne pomieszczenie wypełnione muzyką powoduje, że nastrój szybko się poprawia.

Relaksujący masaż tajski pomaga w leczeniu migren, problemów ze snem, a nawet depresji.

Siedzący tryb życia sprawia, że wiele osób zmaga się z bólem pleców. Relaksujący masaż tajski pozwala rozprawić się z takimi schorzeniami kręgosłupa, jak sztywność karku, ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, czy przykurczami mięśni. Dzięki korzystaniu z masaży można odstawić leki bólowe, które nie są obojętne dla wątroby.

Kobiety docenią jeszcze jedną zaletę masażu tajskiego. Poprawia on perystaltykę jelit, co pomaga rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami. Dodatkowo pięknie ujędrnia ciało, skóra staje się sprężysta i mocna.

Relaksacyjny masaż tajski często nazywany „jogą dla leniwych” ma wiele wspaniałych właściwości. Warto z niego korzystać szczególnie zimą, gdy nasze samopoczucie bardzo się obniża. Dokucza nam krótki dzień i mała ilość światła. W takie dni warto bardziej zadbać o swoje ciało i ducha.