Czy lampy wiszące do łazienki są dalej modne?

Urządzając pomieszczenia łazienkowe należy kierować się zarówno ich funkcjonalnością, jak i walorami estetycznymi. Wśród aktualnych trendów wnętrzarskich pojawia się wiele ciekawych propozycji umożliwiających estetyczne zaaranżowanie łazienek. Warto pamiętać o tym, że wyjątkowo istotnym aspektem każdego wystroju jest odpowiednio dopasowane oświetlenie. W łazienkach zwykle zaleca się umieszczać kilka źródeł światła. Oprócz lamp sufitowych powinno się tu znaleźć między innymi dodatkowe oświetlenie przy lustrze. Czy wiszące lampy w łazience będą modnym i korzystnym rozwiązaniem?

Czy takie akcesoria nadal są modne?

Lampy wiszące swojego czasu cieszyły się bardzo dużą popularnością. W pewnym momencie zaczęto jednak chętniej sięgać po przylegające do powierzchni plafony i kinkiety. Warto wiedzieć o tym, że zwisające źródła światła ponownie pojawiają się w szczególnie modnych aranżacjach. Zazwyczaj wykorzystuje się jednak ich bardziej nowoczesne odsłony. Oprócz standardowych żyrandoli w roli głównego oświetlenia, doskonałym pomysłem mogą być niewielkie wiszące lampy w strefie z lustrem. Co warto wiedzieć o tych akcesoriach i jak dopasować je do wystroju łazienek?

Wiszące lampy w modnych aranżacjach łazienek

Właściciele dużych i przestronnych pomieszczeń łazienkowych często decydują się na żyrandole o większych gabarytach. Takie źródła światła to doskonałe rozwiązanie w salonach kąpielowych w stylu glamour. Zdobione lampy powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozję. Można tu jednak odnaleźć wiele ciekawych rozwiązań, które podkreślą luksusowy charakter pomieszczenia. Wiele osób posiada jednak niewielkie łazienki z nisko umieszczonym sufitem. Czy w takich sytuacjach wiszące lampy będą korzystnym rozwiązaniem?

Dobór oświetlenia do małej łazienki

W niewielkich pomieszczeniach sanitarnych lampy wiszące również mogą okazać się dobrym wyborem. Tutaj warto jednak postawić na drobne akcesoria. Wyjątkowo modnym rozwiązaniem będzie umieszczenie trzech zwisających koło siebie żarówek w roli oświetlenia głównego. Mogą być wyposażone w proste osłony w stylu minimalistycznym lub zdobione abażury retro. Same żarówki podkreślą charakter wystroju loftowego lub industrialnego. Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zestawu niewielkich lamp wiszących w roli oświetlenia strefy z lustrem. Modele dopasowane do wystroju umożliwią stworzenie wyjątkowo atrakcyjnej przestrzeni. Wybór wiszących lamp może okazać się modnym rozwiązaniem, które będzie zarazem funkcjonalne.