Lasertag – alternatywa dla paintballa

Klasyczny paintball cieszy się od wielu już lat niesłabnącą popularnością. Niestety zabawa ta wiąże się z wieloma wadami, które nieco odbierają jej przyjemności. Z tego też powodu poleca się spróbować zagrać w nowocześniejszą jej odmianę, czyli lasertag. Na czym to konkretnie polega i jakie z tej zabawy płyną korzyści?

Na czym polega lasertag?

Każdy doskonale wie, jak przebiega zabawa w paintball. Dwie drużyny, które wyposażone są w specjalne markery i stój ochronny, starają się ze sobą walczyć na określonej arenie. Każdy również wie, że zabawa ta, choć pasjonująca, to jednak ma ogromną ilość wad. Przede wszystkim skuteczny strzał to dla trafionej osoby często spory ból, a także ryzyko poważnego ubrudzenia ubrania farbą. Co więcej, istnieje nawet pewne ryzyko dużego niebezpieczeństwa poważniejszego urazu ciała, ponieważ kulka z farbą ma wbrew pozorom dość dużą moc.
Lasertag to unowocześnienie paintballa – zamiast markerów i zbroi ochronnej każdy z graczy otrzymuje karabin laserowy oraz zakładany na ciało czujnik. Strzał to po prostu niewidoczny dla gołego oka sygnał laserowy, który wykrywany jest przez noszoną na ciele zbroje. Pozostałe zasady gry pozostają bez zmian.

Jakie są najważniejsze zalety lasertag?

Jak zatem widać, lasertag to nieco inna forma zabawy, którą zapoczątkował paintball. Jakie jednak z tego unowocześnienia płyną zalety?
Najważniejszą z nich jest wyeliminowanie bolesnych postrzeleń, które nie tylko pozostawiały na ciele duże siniaki, lecz mogły być nawet groźne dla zdrowia. Co więcej, lasertag nie niszczy ubrań, więc nie ma ryzyka, że zrujnuje się np. swoją ulubioną koszulkę.
To jednak nie wszystkie zalety, ponieważ lasertag to także bardzo prosta, a co najważniejsze lekka broń. Oznacza to, że zabawa jest przyjemniejsza, a także można w jej udział zaangażować młodsze osoby, w tym nawet dzieci. Oznacza to, że jest to zabawa dla każdego i bardzo chętnie korzystają z niej całe rodziny, spędzając tak wolny czas.
Nie bez znaczenia jest także to, że lasertag może być realizowany w nieco innych sceneriach, a nawet w pomieszczeniach. Odpowiednio udekorowane areny walk mogą być zaaranżowane np. w sposób przypominający konkretne filmy, seriale czy też animacje. Sprawia to, że najmłodsi uczestnicy zabawy dodatkowo zyskują na tym ogromną ilość frajdy.

Podsumowanie

Lasertag jest inną, z pewnością lepszą wersją klasycznego paintballa. Jest wygodniejszy, bezpieczniejszy, a także bardziej uniwersalny. Jeśli więc nie czujemy potrzeby liczyć siniaków po postrzałach z kulkami z farbą, polecić można właśnie taką zabawę.