Obsługa wysyłek w sklepach internetowych

Początkujący przedsiębiorcy, którzy swoją przygodę z biznesem dopiero co zaczęli, często mają problem z obsługą wysyłek. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki. W początkowych etapach działalności zastanawiać może duża liczba zgłoszonych uszkodzeń paczek (oraz ich zawartości), jak również braki w zamówieniach.

Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie zabezpieczenie wysyłanych produktów. Solidne kartony, o dużej gramaturze, to absolutna podstawa. Nie można jednak pamiętać o wypełnieniu, które stanowić będzie swoistą amortyzację na wypadek fizycznego oddziaływania na paczkę. W sieci możemy obejrzeć wiele nagrań, jak paczki są traktowane. Rzucanie nimi z samochodu do samochodu czy też na sortowniach – to zjawiska dosyć często występujące. W przypadku braku wypełniaczy przedmioty będą swobodnie przemieszczać się po paczce, mogąc prowadzić do przerwania jej ciągłości, co wiązać się może z zagubieniem zawartości. Odbiorcę paczki nie będzie interesowało, co i przez kogo działo się po drodze z paczką, ma ona dotrzeć do niego bezpiecznie w ustalonym terminie. Jeżeli nie zadbamy na tym etapie, możemy liczyć się z niezbyt dobrymi opiniami w sieci, jak również żądaniami zwrotu pieniędzy (w przypadku zagubienia zawartości lub też zniszczenia zamówionych produktów).

Jednym z największych zagrożeń dla paczek są zalania. Nawet, jeżeli sam towar jest odporny na działania cieczy, to dokumenty zakupu znajdujące się w paczce mogą już takiej odporności nie mieć. Jeszcze kilka lat temu niewiele firm zabezpieczało w jakikolwiek sposób swoje paczki przed zalaniem, na szczęście teraz coraz mniej firm się nie zabezpiecza na tę ewentualność. Stosować można opakowania strunowe, folie czy też inne materiały syntetyczne, nieprzepuszczające cieczy.

Z życiowego doświadczenia mogę wspomnieć, iż najczęściej nasze paczki zalewane są przez wysyłane przez innych klientów firm kurierskich napoje alkoholowe, kosmetyki, oleje samochodowe czy też farby. Niezależnie od tego, czym nasza paczka zostanie zalana, wykorzystanie odpowiednich zabezpieczeń zniweluje ryzyko uszkodzenia towaru. Nawet, jeżeli zewnętrzne opakowanie kartonowe zostanie uszkodzone, jego zawartość będzie bezpieczna i zdolna do wykorzystania.