Jak wybrać dobry klej do rzęs?

kleje-do-rzęs
Przeciętna kobieta, która potrafi wykonać sobie makijaż i na co dzień sama się maluje, zazwyczaj od czasu do czasu korzysta ze sztucznych rzęs. Ich doczepienie to często kwestia dosłownie dwóch czy trzech minut, a efekt potrafi być nieziemski. Do sztucznych rzęs producenci często dorzucają małe opakowania klejów, ale są to kleje bardzo słabe, których lepiej nie używać. Porządne kleje do rzęs mogą zostać kupione wyłącznie oddzielnie. Tylko jak spośród nich wybrać ten rzeczywiście wartościowy produkt?

Podstawowe kryterium, czyli szybkość schnięcia

Teoretycznie im szybciej, tym lepiej, ale jednak w przypadku klejów do rzęs zasada ta nie zawsze się sprawdza. Osoby niedoświadczone powinny wybierać właśnie te „wolniejsze” kleje, które będą wolniej schnąć, pozostawiając więcej czasu na idealne dopasowanie włosków do powieki. W ich przypadku ten czas schnięcia może wynieść nawet do dwóch pełnych sekund. Z kolei profesjonalne wizażystki i panie mające wprawę w doczepianiu rzęs śmiało mogą wybierać szybko schnące kleje, które utwardzą się na skórze w przeciągu pół sekundy, maksymalnie sekundy.

Pojemność a przewidywane zużycie produktu

Warto też kupować takie kleje do rzęs, które zdąży się w pełni zużyć przed upływem ich terminu ważności. Produkty te zazwyczaj występują w trzech podstawowych pojemnościach: 3 ml, 5 ml i 10 ml. Wizażystki, które dzień w dzień zajmują się doczepianiem rzęs, na pewno powinny wybierać dla siebie te największe opakowania, bo spokojnie zdążą je zużyć, a one są jednak najbardziej ekonomiczne i wypadają najtaniej. kolei kobiety potrzebujące tych produktów na własny użytek spokojnie zadowolą się najmniejszymi pojemnościami. Wbrew pozorom dobry klej potrafi być bardzo wydajny i niewiele go trzeba użyć, by przyczepić na nim włoski.

Klej hypoalergiczny = klej bezpieczny

Zawsze trzeba mieć również na uwadze to, że wskutek zetknięcia skóry z nowym dla niej produktem, opartym na różnych chemicznych substancjach, może dojść do wystąpienia reakcji alergicznej. Jak temu zapobiec? Na pewno warto wybierać hypoalergiczne kleje do rzęs, choć i one nigdy nie dają stu procentowej pewności, że reakcja alergiczna nie wystąpi. Przed zastosowaniem produktu na powiece warto zatem sprawdzić jego niewielką ilość na dłoni. Pod żadnym pozorem nie wolno też używać kleju do rzęs po upływie jego terminu przydatności do użycia. Zazwyczaj zaleca się, by po otwarciu produktu korzystać z niego przez maksymalnie dwa miesiące. Osoby podatne na alergię powinny wymieniać kleje do rzęs nawet i czterokrotnie częściej.