Wszystko o klimatyzacji przemysłowej

klimatyzacja-przemysłowa-katowice

Klimatyzacja przemysłowa to nic innego jak układy klimatyzacyjne, które przeznaczone są do użytku przemysłowego. Są to urządzenia, które pracują przez cały rok. Dzięki klimatyzacji przemysłowej zachowane są odpowiednie warunki pracy, wymagane dla konkretnej branży przemysłowej. Zapewnia także komfort pracowników.

Klimatyzacja przemysłowa Katowice – na czym polega jej działanie?

Klimatyzacja przemysłowa to urządzenie, którego zadaniem jest obróbka powietrza w konkretnym pomieszczeniu. Powietrze zasysane jest do do parownika, przez specjalną jednostkę, następnie ciepło transportowane jest do skraplacza i skraplane. Powstaje ciecz, która trafia do rozprężarki, a z niej wydmuchiwana jest na zewnątrz jako chłodne powietrze.

Nowoczesna klimatyzacja przemysłowa Katowice wykorzystywana jest również do oczyszczania powietrza, a nie tylko do jego schładzania. Klimatyzacje przemysłowe mogą pracować na dużych powierzchniach i przestrzeniach, a także w trudnych warunkach. Posiadają także czujniki, które kontrolują temperaturę oraz wilgotność powietrza.

Zalety korzystania z klimatyzacji przemysłowej

Główną zaletą korzystania z klimatyzacji przemysłowej jest fakt, że zapewnia ona powietrze najwyższej jakości w pomieszczeniu i zapewnia właściwe warunki do pracy wszystkich urządzeń. Nowoczesne klimatyzacje są także ekologiczne, a do chłodzenia powietrza wykorzystują dwutlenek węgla jako doskonały zamiennik freonów. Dzięki klimatyzacji możliwe jest także ustawienie właściwej temperatury i jej automatyczne utrzymanie. Zapewnia to ciągłą, nieprzerwaną pracę maszyn, a towary zabezpiecza przed zniszczeniem.

Wszystkie klimatyzatory wykorzystuje się także w sezonie zimowym, ponieważ dzięki nim możliwe jest zwiększenie temperatury powietrza. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż tradycyjne ogrzewanie.

Podział klimatyzacji przemysłowej

Pierwsza grupa to urządzenia specjalnego przeznaczenia, czyli klimatyzatory do kuchni. Dzięki swojej budowie przystosowane są do pracy w miejscu, gdzie jest wysoka temperatura i ilość tłuszczu. Do drugiej grupy klimatyzatorów należą te symultaniczne, które stosuje się wtedy, gdy pojedyncze urządzenie nie jest w stanie objąć całego powietrza w pomieszczeniu, najczęściej w dużych, konferencyjnych salach. Szafy klimatyzacji precyzyjnej to urządzenia do klimatyzacji, stosowane w przemyśle, kiedy muszą zostać zachowane konkretne parametry wilgotności i temperatury.

Systemy klimatyzacji VRV, VRF, DVM to również rodzaj klimatyzacji przemysłowej. Działają na zasadzie zmiennego przepływu czynnika chłodzącego.